czwartek, 13 października 2011

Jastrzebski w finale

Dzisiaj Jastrzębski Węgiel po zaciętym meczu z brazylijska drużyną: Sesi Sao Paulo, wygranym przez Polaków 3:2, awansował do finału klubowych mistrzostw świata. Mecz miał kilka punktów zwrotu, pierwszego seta wygrało Jastrzębie po równej walce 25:23, lecz potem uległ Brazylijczykom 18:25 i 19:25. Po trzecim secie sytuacja Polaków wydawała się beznadziejna, lecz w czwartym secie zdominowali oni rywala wygrywając 25:13, doprowadzając tym samym do tie-break'u. W piątym secie obie drużyny grały bardzo nerwowo, lecz pod koniec seta dzięki świetnej dyspozycji Michała Łasko, Jastrzębski zdobył dwupunktowe prowadzenie i jednocześnie wygrał seta 15:13. Warto też podkreślić bardzo dobrą dyspozycję Zbigniewa Bartmana i Russela Holmesa. Pierwszy z nich prezentował wysoką skuteczność w ataku, natomiast Amerykanin szalał w bloku, jednocześnie dokładając wiele punktów z ataku. W finale Jastrzębski Węgiel zagra ze zwycięzcą meczu: Zenit Kazań - Trentino Diatec