niedziela, 16 października 2011

Jastrzebski Wegiel vice-mistrzem swiata

Po piątkowym finale Europejskich Klubowych Mistrzostw Świata z drużyną Trentino Volley, Jastrzębianie zostali vice-mistrzami świata. Polacy zaczęli mecz bardzo dobrze i po pierwszym secie prowadzili 1:0, niestety później Włosi weszli już na swój maksymalny poziom gry i wygrali kolejno 3 sety, ustanawiając tym samym wynik na 3:1.

Trzeba przyznać, że wynik Jastrzębian jest imponujący, biorąc pod uwagę fakt, że do Kataru pojechali praktycznie nowym składem. Zdobywając drugie miejsce w turnieju, powtórzyli wyczyn Skry Bełchatów, która również przegrała w finale z Trentino na ostatnich mistrzostwach.
Po powrocie do kraju Jastrzebianie nie będą mieli chwili odpoczynku i już w poniedziałek zagrają na wyjeździe z Lotosem Trefl Sopot.