piątek, 21 października 2011

Europejskie Puchary

Witam po dwu dniowej przerwie, a że sporo się przez ten czas działo to już zaczynam pisać...

Zacznę od powiedzenia, że nasi siatkarze wspaniale zaczęli Ligę mistrzów, obydwa Polskie zespoły pokonały swoich rywali. Zaksa pokonała Partizana Belgrad 3:1 (25:20, 25:18, 21:25, 25:16), a Skra z łatwością poradziła sobie z drużyną Budvy Budvanska Rivijera pokonując ją 3:0 (21:25, 17:25, 22:25). Poza początkiem pierwszego seta, Bełchatowianie prowadzili grę w swoim stylu kontrolując cały czas wynik.
Resovia również bardzo udanie rozpoczęła sezon pucharowy pokonując w Lozannie w 1/16 finału Pucharu CEV miejscowy zespół UC 3:2 (25:22, 25:18, 21:25, 20:25, 15:11). Notując tym samym minimalną zaliczkę przed rewanżem 26 października w Rzeszowie.
Niestety siatkarze Tytana AZS Częstochowa przegrali w Ankarze w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu CEV z Halkbankiem Ankara 0:3 (16:25, 21:25, 21:25) tym samym muszą wygrać w Częstochowie bez utraty seta by myśleć o awansie do następnej fazy. Mecz rewanżowy 27 października.